تبلیغات
مطالب اینترنتی - مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها

مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها

نویسنده : نویسنده چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 05:50 ق.ظ  •   مفیدستان:

Corporate Social Responsibility

به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ مسئولیت اجتماعی شرکتی اشاره به روش‌هایی دارد که شامل ابتکار عمل‌هایی می‌شود که برای جامعه مفید واقع می‌شود. مسئولیت اجتماعی شرکتی یک کسب‌وکار می‌تواند مجموعه متنوعی از تاکتیک‌ها را در بر می‌گیرد، از بخشیدن قسمتی از دارایی و درآمد شرکت به مؤسسات خیریه تا اجرای عملیات مرتبط با کسب کار به شیوه‌های سبز‌تر.

چند دسته عمده در دسته مسئولیت اجتماعی وجود دارد که بسیاری از کسب‌وکارهای امروزی در عملیات خود به کار می‌گیرند:

۱٫ تلاش‌های زیست‌محیطی:

یکی از عمده موارد تمرکز مسئولیت اجتماعی شرکت محیط ‌زیست و طبیعت است. کسب‌وکارهای مختلف بدون در نظر گرفتن اندازه و سایز خودشان حجم بالایی از کربن را در محیط ‌زیست وارد می‌کنند. هر قدمی که بتوانند این شرکت‌ها به‌منظور کاست از این حجم از دی‌اکسید کربن بردارند هم برای شرکت و هم برای جامعه بسیار مفید و اثربخش است.

۲٫ انسان دوستانه:

کسب‌وکارها همچنین مسئولیت اجتماعی خود را از طریق کمک کردن به مؤسسات و مجموعه‌های خیره ملی و بین‌المللی ابراز می‌دارند. کسب‌وکارها به‌طورکلی دسترسی بسیار خوب و مناسبی به منابع مختلفی دارند که می‌توانند برای خیریه‌ها و همچنین برنامه‌های جامع محلی مفید باشند.

۳٫ شیوه‌های اخلاقی کار:

از طریق داشتن رفتار عادلانه و مبتنی بر اصول اخلاقی، شرکت قادر به اثبات مسئولیت اجتماعی خودشان می‌باشند. این موضوع خصوصاً برای کسب‌وکارهایی صادق است که در موقعیت‌های جغرافیایی بین‌المللی و بر اساس آن دسته از قوانین کار فعالیت می‌کنند که متفاوت از قوانین کار وضع‌شده در کشور اصلی خودشان می‌باشند.

۴٫ کارهای داوطلبانه:

شرکت کردن در رویدادهای داوطلبانه حرف‌های بسیار زیادی در رابطه با رفتار صادقانه شرکت بازگو می‌کند. از طریق انجام دادن کارهای خوب و مثبت و البته بدون چشم‌داشت، شرکت‌ها قادر به بیان دیدگاه و نگرانی‌های خود در رابطه با مسائل خاص و حمایت از سازمان‌های خاص هستند.

چرا مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها اهمیت دارند؟

امروزه پایداری و توسعه پایدار نه‌تنها برای مردم و جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، بلکه برای موفقیت کسب‌وکارها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست. از طرفی جوامع نیز با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که ازنظر مقیاس در سطح جهان بوده و ازنظر ساختاری نیز چندوجهی در نظر گرفته می‌شوند – مثلاً بیماری ابولا، فقر مزمن، تغییر شرایط آب‌وهوا کره زمین. ازاین‌رو مشکلات موردی برای درگیر شدن شرکت‌ها در آن‌ها و نشان دادن مسئولیت اجتماعی خودشان کاملاً واضح و روشن بوده هیچ‌گونه شک و تردیدی در رابطه با آن‌ها وجود ندارد.

ازآنجایی‌که آگاهی مصرف‌کنندگان در رابطه با مسائل جهانی همچنان در حال افزایش پیدا کردن است، اهمیتی که این مشتریان برای مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در زمان انتخاب برند یا محل موردنظر برای خرید خود قائل می‌شوند هم در حال افزایش پیدا کردن است. همچنین توجه به این نکته هم ضروری است که نسل بعدی کارمندان عموماً در پی استخدام شدن در شرکت‌هایی هستند که سه عامل مهم را در سودآوری شرکت خود لحاظ کنند و آن‌ها شامل مردم، محیط‌ زیست و درآمد هست و البته این طرز فکر دیر یا زود به تمام دنیا تسری پیدا می‌کند.

دراین‌باره می‌توان به دو مسئولیت اجتماعی دو برند زیر در سطح بین‌المللی در فعالیت های بازاریابی و فروش خودشان اشاره کرد:

قهوه استارباکس سیاست‌هایی را برقرار ساخته که بر اساس آن‌ها هر منبع تهیه قهوه برای تولید قهوه استارباکس که شناسایی می‌شود باید از سه منظر اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی موردبررسی قرارگرفته و مورد تائید باشد. یا مثلاً برند تام شو Tom Shoe به ازاء هر جفت کفشی که یک مشتری از وی می‌خرد، یک جفت کفش به یک فرد نیازمند در نقطه‌ای دیگر از این کره خاکی تقدیم می‌کند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مقاله درباره ی هر موضوعیمقاله درباره ی هر موضوعی من مهدی هستمعلاقه زیادی به خواندن مقاله دارم به خاطر همین در نیم‌نگاهی به؛مسؤولیت‌ها و تخلفات انتظامی …نیم‌نگاهی به؛مسؤولیت‌ها و تخلفات انتظامی سردفتران و واکنش‌هامقاله گمرک درباره مقاله گمرکمقاله گمرک توسط دانش پذیران مرکز توسعه آموزشهای پارس نوشته شده است گمرک به عنوان پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد …کاشت درختان و بوته ها راه بسیار مناسبی برای کسب درآمد است همه افراد و نهادهای یک وی دو خرید و فروش فایلیک وی دو سیستم همکاری در فروش فایل خدمات دانلود مقاله و خرید مقاله رایگان انلاین نقش مدرسه در مسئولیت پذیری اجتماعی دانش آموزان …باسمه تعالی موضوع نقش مدرسه در مسئولیت پذیری اجتماعی دانش آموزان ابتدایی میزان چشم‌انداز درباره سامسونگ اصل بنیادینی که چشم‌انداز ما را در‌مورد آینده سامسونگ الکترونیکس تعریف می کند این مقاله انواع چرخدنده ها انواع چرخدنده ها چرخدنده ها در انواع ماشین آلات کاربرد دارند آن ها می توانند کوچک پروژه دات کام دریافت جدیدترین پروژه ها و مقالات هدف این سایت انتشار مقالات، تحقیق، پروژه ها و ایران مقاله دانلود مقاله مقالات دانشجویی دانلود …دانلود آخرین و جدیدترین جزوه ها پایان نامه ها مقالات دانشجویی و علمی به صورت رایگان مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها چرا مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها اهمیت مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها چیز دانلود مجله اینترنتی مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها چرا مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها اهمیت مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها اطلاعات جامع و مفید از مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و شرکت‌ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها کتاب نقش نوآوری اجتماعی در موفقیت کسب کتاب نقش نوآوری اجتماعی در موفقیت کسب کتاب نقش نوآوری اجتماعی در موفقیت کسب مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها پروژه تحقیق مقاله فارسی دانلود رایگان تحقیق مسئولیت اجتماعی پروژهتحقیقمقالات در نظرسنجی هزاره درباره مقاله مسئولیت اجتماعی ها پروژه تحقیق مقاله مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقالهدربارهمسئولیت مقاله درباره مسئولیت که این مشتریان برای مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در زمان انتخاب دانلود مقاله مدل های مسئولیت اجتماعی دانلود مقاله مدل های مسئولیت اجتماعی مقاله زیر درباره مدل های مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها چرا مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها اهمیت دارند؟ مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت چرا مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها اهمیت دارند؟ مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها جستجو تیتر یاب مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها از بین کلیه محتوا مقاله درباره مسئولیت اجتماعی مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها پرتال جامع تایا مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها چرا مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها اهمیت

مطلب مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :مقاله درباره مسئولیت اجتماعی شرکت ها
http://mofidestan.ir/%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%b3%d8%a6%d9%88%d9%84%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b9%db%8c-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d9%87%d8%a7/

آخرین ویرایش: - -

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر